Poštovana!
    Moj sin ima 14 god. I naglo je izrastao ove godine, pa se samim tim i ovaj deformitet izrazio prilikom pokretanja malog prsta, očito se vidi da je zglob malog prsta, što samim tim ukazuje da nije nikakav žulj ili kurije oko. Gaz na desnoj nozi mu ide ka unutra, a na sistematskom su mu rekli da ima ravna stopala. Mislim da nije nasledno, jer niko u porodici nema takva stopala. Molim Vas da mi kažete šta da radim.
    Unapred zahvalna majka, Tatjana Jankovski!

    Odgovoreno: 06. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ne treba preterano da brinete, ipak se radi o deformitetu koji nastaje kao posledica nedovoljne čvrstine tetiva zbog čega se kosti prstiju stopala "razilaze". Neophodna je kvalitetna obuća koja neće dozvoljavati preterano širenje stopala i fizikalni tretman za jačanje mišića stopala.