Poštovani,
    moj maleni je rodjen sa obimom glave 34 cm, i od pocetka sam primetila da mu je fontanela manja nego kod ostale dece, isto tako glavica tačnije celo mu je bilo špicasto sa rupama uvalama sa strane gde su slepoočnice ali su mi rekli da je to malo od porođaja i malo genetika. Sada moj mali ima 5 meseci i 20 dana i vodili smo ga u Tiršovu jer je naša lekarka primetila da mu je fontanela mala pa nam je dala da proverimo, međutim kad smo otišli dr ga nije ni opipao rekao nam je da smo došli zbog čela, i odmah nam je zakazao skener iza mesec dana i rekao da će da radi operaciju, nismo mogli da verujemo, zbog čega kad mu je glava normalna. Mali sa 5,5 meseci ima obim glave 42,5. Napisao je da je potrebno uraditi ct endokranijuma sa koštanim prozorom. Molim vas da mi kažete da li je stvarno potrebna operacija jer mi ne vidimo ništa neobično na našem detetu a i čuli smo i za gore slučajeve gde nije rađena operacija već se samo pratilo stanje i sa detetom je sve bilo uredu.
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      zaista mi je nejasno zbog cega je lekar indikovao sve ove nalaze, najbolje će biti da bebu odvedete kod dečijeg neurologa pa će vam on reći da li je neophodno raditi sve te dijagnostičke i terapijske procedure