Uvaženi,
    moj dečak ima 4 godine i problem sa govorom ( disfazija). Verujem da smo mi kao roditelji uočili problem i blagovremeno se obratili stručim ljudima iz ove oblasti u našem gradu. Međutim, rad sa detetom se isključivo svodi na logopedski tretman i na savetovanje nas kao roditelja. Čitajući razne tekstove, naravno i vaše odgovore, obraćam se za savet i mišljenje. Posebne me interesuje vaš stav prema magnetnoj rezonanci, da li je potrebno ili ne. Takođe sam čitala da postoje razne laboratorijske pretrage koje bi mogle da se obave pa me zanima koje su to analize. Inače je krvna slika kontrolisana nekoliko puta i sve je bilo u redu. Dečak je inače "sportski tip", fizički je vrlo spretan, prohodao sa godinu dana. Izuzetno je vezan za mene, i ja sam mama koja priznaje da je u međuvremenu grešila udovoljavajući mu, jer osećam kako mu je teško zbog nemogućnosti adekvatne komunikacije. Ali kako vreme prolazi, nažalost, smatram da još više trebamo da se angažujemo oko našeg deteta u smislu nekih ispitivanja.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      osim metoda koje primenjujete potrebno je da vaše dete pregleda i detaljno ispitia dečiji neurolog, verovatno će i pregled magnetnom rezonancom biti indikovan posle toga