Poštovana,
    Moje dete (7 god) ima fimozu, naime kožica se ne može prevući preko glansa, već samo preko početka. Kada je imao godinu dana to se moglo uraditi. Nikada nije imao urinarnu infekciju, nema nikakve poteškoće pri mokrenju i sl. Svako veče kožicu prevlači koliko može. S obizirom da smo prvom sinu radili sa 3 godine intervenciju -samo su mu prevukli kožicu, (ali njemu se kožica u potpunosti nije mogla povući i on je imao infekcije) što je bilo vrlo bolno (i intervencija i sledeće 3-4 nedelje kada se svako veče to moralo prevlačiti bez obzira na bolove), naravno da bi to makar sada želeli da izbegnemo. Kada bi bilo najbolje uraditi bilo kakvu inervenciju i da li možemo čekati do puberteta, a s obzrom da nema infekcija i problema. Da li intervencija u ovom uzrastu može ostaviti neke psihičke posledice što nije zanemarljivo.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      što se pre uradi ova intervencija to su psihičke i emocionalne traume manje, dakle ako vam je intervencija savetovana uradite što pre. Prisustvo infekcije nije merilo da li intervenciju treba raditi