naime,imam dete od 2 god. koje od 7 meseca zivota ima problem sa ishranom,tj. sa gutanjem hrane usled cega smo boravili i u bolnicama i na svakakvim avalizama.Uzrok nije pronadjen,ali on i dalje ima isti problem.Nastaje prilikom gutanja hrane,zagrcnjava se i povraca u mlazu,nekada i obrok pre toga. Jede u jako malim kolicinama i ne moze da proguta vecu kolicinu (od malo vece kuglice hleba). Radjene su sve moguce analize,za dete od 2 godine uzasne.. i pasaza jednjaka i taransglutaminaza i mnogo toga jos. Kazite Vi meni Da li je moguce da posle jednog odlaska kod poznavaoca alternativne medicine saznajem da dete ima takozvano PALO NEPCE,i pomeranjem,tacnije namestanjem pocinje da jede i sve je ok do sledeceg zastoja u ishrani,tj. kako kazu dok ne padne nepce. Kazite mi i kako je moguce da je vidno kad dete zine da mu je jako mali otvor jednjaka i da se resica jako malo vidi,u par navrata nije se videla uopste,a pri tom nema nikakvu upalu grla niti krajnika. Dete je po svim analizama zdravo,ali i dalje ima taj isti problem. Koliko i da li verujete u to? Molim Vas za odgovor jer mislim da ga zasluzujem,naime pojedini doktori su me saslusali i jedino sto su mi rekli to je da su culi za tako nesto,obicno od svojih baka,da veruju u to,ali stvarno niti mogu da objasne tu pojavu niti da mi pomognu. HVALA S` postovanjem P.S. i da,zaista ima jos xx slucajeva (dece) sa takvim tegobama i sa takvim resavanjem nastalog problema

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    •   Postovana Problemi koje opisujete nisu za neverovanje ali mislim da je neophodno da ORL specijalista pregledom utvrdi da li postoji hipitonije mekon nepca (kako Vi to zovete palo nepce) ili ne. Ukoliko ovaj problem zaista postoji i pridruzeni su mu problemi gutanja neophodan je detaljan pregled vaseg deteta kod decijeg neurologa jer to moze biti posledica neuroloskog ispada u inervaciji misica nepca i zdrela. Ass Prof Jelena Vojinovic