Poštovani,
    Imam djevojčicu koja će u Oktobru napuniti 10 god. (4 razred). Jako je sitne građe i ima 25 kila. Bavi se sportom već tri godine (karate), odličan je đak u školi. Da li su njene kile jako ispod prosjeka za tu dob. Napominjem da su joj nalazi krvi uvije bili super i da je kao mala imala ešerihiju i lambliju koju smo uspjeli riješit (radimo redovne kontrole i sve je o.k.). Ishrana joj je uvijek bila redovna i zdrava. Da li se tako sitna djeca treba da bave aktivno sportom?
    Unaprijed hvala!!

    Odgovoreno: 15. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da se na osnovu visine i težine odredi da li i koliko devojčica odstupa od proseka za uzrast (najbolje kod pedijatra endokrinologa), pa ako odstupanja ima raditi dopunska ispitivanja na endokrine uzroke ili malapsorpciju u crevima.
      Pozdrav.