Poštovani,
    Imam 47 g. Imala sam embolizaciju art mozga (udesnojaci). Slučajno je otkrivena i urađena je embolizacija. Problem je što su od moždanog udara umrli moja baka, otac i njegova sestra. Imali su tada oko 60 g. Pedijatar zato smatra da ja moju decu ćerke blizankinje od 10 g. i Sinba od 17 g treba hitno da odvedem kod neurologa u tirsovoj u Beogradu da im se na osnovu krvi ustanovi da li i oni mogu od aneur. oboleti. Jako sam zabrinuta i molim Vas za Vaše mišljenje i savet ima li potrebe to raditi i da li stvarno na osnovu krvi to može da se utvrdi.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Nije jasno da li u porodici imate često aneurizeme ili tromboze mozga. Ako se radi o trimbozama može se uaditi genski test i koagulacina ispitivanja (hematolog) a ako je reč o aneurzmama može se uraditi mri mozga. Ne znam koja bi bila uloga neurologa.
      Pozdrav.