Poštovani,
    Moj sin ima 5god. 3mes. Visok je 103cm i težak 13kg. Veoma je pokretno dete (do granice hiperaktivnosti i veoma inenzivnih pokreta). Znatno je sitniji od svoje generacije, ali proporcionalnog tela). Stagnacija u razvoju (na osnovu somatograma, od 3. eg meseca) je konstantna, bez oscilacija. Iako je veselo dete, veoma smo uznemireni zbog osećaja inferiornosti koji već dobija, zbog nemogućnosti da se fizički suprotstavi deci iz svoje generacije. Žali se (samo ponekad, kad mnogo skače ili se uzruja) na bolove u stomaku. Obilno jede, ima normalnu stolicu, intelektualno ok, malo plahovit. Sve normalne lekarske preglede smo prošli, bez nekih zaključaka. Naš lekar (iz pirota smo) je kao jedinu preporuku dao institut za majku i dete ili tiršovu. Molim Vas najljubaznije za savet i kontakt pedijatra kome bi mogli da se obratimo.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Najbolje bi bilo da tražite uput za dečiju internu kliniku u Nišu i to za pregled endokrinologa, nema razloga ići za Beograd kad adekvatni stručnjaci za ove probleme postoje i u Nišu.
      Pozdrav.