Poštovani,
    Pitala bih Vas za bratanica koji ima alergijskih problema. Dete sada ima 6 god. 12.07.2006 god. Uspostavljena mu je dijagnoza; dermatitis athopica, rhynitis allergica. Ispitana alergija na; buđ; kućna prašina, polen mačijeg repka, dermatophagoides, perje. Od terapije je koristio presing sirup, olynth sprej 3 puta dnevno. U perioduod 1. Novembra do 1. Januara dve god. Uzastopno je pijo galitifen sirup koji je kod njega otvorio apetit tako da je dete postalo previše ugojeno za svoj uzrast. Leči se od svoje 3. god. Sada ima 6. i težak je oko 35 kg. U tom periodu bubuljice po koži su nestale, sada ga steže u nosu i kašlje, pluća bo. Na pregledu 23. 04. 2009. dijagnoza glasi; rhynitis allergica, terapija aerius sirup 5ml. Uveče naredne 3 nedelje, pa pauza od 2 nedelje pa ponoviti zbog polena trave. Da li su ove terapije bile u redu i da li je galitifen sirup mogao izazvati hormonski poremećaj pa je dete postalo previše gojazno, ili je to samo od hrane, moram napomenuti da je dete hiper aktivno a kilogrami stoje. Molim za mišljenje u vezi galitifena da li je to bila greška ili je u redu, takođe za Vas savet.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Dečak koga opisujete pravilno se leči. Što se težine tiče možda je bolje da proverite ishranu tj. da mu se zabrani unos velikih količina kravljeg mleka, hleba, slatkih sokova, grickalica i sl...
      Pozdrav.