Poštovani,
    Moje dete je pre godinu-dve počeo da povraća jednom dnevno i bili smo kod pedijatra koji je ustanovio da je u pitanju zbog šlajma. Od tada je povraćanje postajalo sve učestalije. Kada pri povraćanju izbacio gustu sluzavu tečnost boje kafe tada i prestane sa povraćanjem. Danas je povraćanje često (2-4 puta dnevno) i sve što ispovrati je baš puno sluzi. Inače još da dodam da je dete staro 20 godina i da ima cerebralnu paralizu i da je nepokretno a samim tim ima deformacije kičme i grudnog koša. Inače vodu ne želi da pije a pije samo negazirane sokove. Da li se radi o nekom ozbiljnom poremećaju ili ne pošto lekar tvrdi da samo treba da se promeni ishrana.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Hipersekrecija i evakucija sekreta uobičajena je kod ovakvih bolesnika, ipak ne bi trebalo da postoji sukrvičav sadržaj. Neophodno je da primenjujete metode svakodnevne drenaže sekreta nekoliko puta na dan pre obroka. Zbog hemoragičnog sadržaja ipak se obratite gastroenerologu da možda propiše lekove koji štite sluzokožu želudca.
      Pozdrav.