Poštovani,
    Pitanje za pedijatra. Imam malu bebu od 2,5 meseca. Posle porođaja carskim rezom nisam odmah imala mleko, uplašila sam se i dala joj adaptirano i od tada kombinujem dojenje i ad. Prvih 40 dana sve je funkcionisalo odlično, beba je lepo napredovala, a onda je počela da smanjuje pijenje na flašicu, da bi pre nedelju dana počela potpuno da je odbija. Plače, grči se, pravi se da povraća. Promenili smo mleko, cucle, kupili nove bočice, opet isto. Probali smo da je hranimo na kašičicu i prihvatila je, ali je vrlo brzo izgubila strpljenje i počela da plače i okreće glavu. Da sisa hoće i to po ceo dan, ali očigledno sa mojim mlekom nešto nije u redu. Grudi mi nisu natečene, ne osećam da mi nadolazi mleko, ali kad ih pritisnem uvek ima mleka čak i posle sisanja od sat vremena. Deluje da beba pravilno sisa, čujem je kako guta, međutim za 4 dana isključivog sisanja izgubila je 100gr. Noću spava po 6 sati bez buđenja. Pre podne je mirna i uglavnom spava, a popodne se unervozi. Počela je i da stalno stavlja ručice u usta. Očajna sam i ne znam šta da radim. Kako je moguće da uvek imam mleka a da beba gubi na kilaži?
    Šta mi vi savetujete da radim?

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovana i draga mama,
      Vaša beba očigledno želi isključivo da se doji i ne postoji ni jedan razlog zbog koga treba da smatrate da Vaše mleko nije dobro. Prolazni gubitak težine zbog promene načina ishrane nije za zabrinjavanje. Nastavite da je dojite redovno, to je ionako zdravije od veštačkih formula, i pratite težinu.
      Pozdrav.