Poštovani,
    Ćerkica ima 4 godine i dobila je varičele. One lepo prolaze, međutim na vratu i sa unutrašnje strane kolena pojavila se crvena, gruba koža (na zdravom delu kože, bez boginja). Pedijatar je rekla da je ekcem i predložila mast na biljnoj osnovi za početak (noćurak, šea buter i vit. E -- linoderm melem). U porodici niko nije imao ekcem i ovo je prvi put da se javlja kod deteta. Da li je to nastalo usled pada imuniteta, da li će se javljati ponovo? Molim za savet!
    Zahvalna, zabrinuta mama!

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Moguće je da se radi o ekcemu ali neophodno je pratiti kako će se ove promene ponašati tokom vremena. Ekcem nije nasledna bolest i može se pojavljivati često ili stalno biti prisutan.
      Pozdrav.