Poštovana,
    Imala bih jedno pitanje za vas u vezi sa devojčicom koja ima 2 god i 5 meseci, visoka je 92cm a ima 13. kg 800 gr i koja neće ništa da jede. Još od početka je odbijala hranu a sada u zadnjih nekoliko dana baš ništa ne jede samo popije 3 flašice mleka od po 250ml i to je to. Svakodnevno joj spremamo kuvano povrće, meso, dajemo joj i voće ali ništa neće ni da pogleda a kamoli da pojede. Ona odbija čak i voćne sokiće i svu hranu koju je pre volela. Interesuje me Vaše mišljenje šta bi smo mogli da radimo da li postoji neki sirup koji bi joj bar malo otvorio apetit? Na TV smo videli reklamu za novi proizvod biomeda koji kod dece popravlja apetit, da li bi ona mogla da pije to ili nešto drugo? Uput za labaratoriju imamo ovih dana će da vadi krv, da li je potrebno da Vam pošaljem rezulate kada budu gotovi budući da mi živimo u Francuskoj?
    Unapred Vam hvala na odgvoru.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Promenjeno ponašanje deteta i kapriciozni zahtevi vezani za hranu nekad su prolazna psiho-emotivna faza. Vi svejedno nastavite sa spremanjem obroka kao i do sada i insistirajte da obeduje sa porodicom. Pokušajte socijalizaciju i obroke sa drugom decom. Možete joj davati polivitaminske uobičajene preparate za decu kao prevenciju anemije. Mleko je dozvoljeno maksimalno 500ml na dan.
      Pozdrav.