Poštovani,
    Molim Vas odgovorite mi na pitanje da li posle trećeg dana pijenje penicilinskog sirupa (ospen) dete više nije zarazno? T. E. Ne može da prenese drugome detetu ništa. Pitam zato što je moje dete bilo u kontaktu sa drugome detetu koje je primao treći dan antibiotsku terapiju.
    Hvala Vam puno.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Antibiotska terapija koju spominjete pokriva samo neke vrste bakterijskih infekcija ali ne utiče na veliki broj virusnih infekcija pa i mnogih bakterijskih, te se ove infekcije mogu preneti i pored terapije koju dete uzima.
      Pozdrav.