Draga/i i poštovana/i dr.
    Molim Vas za Vaše stručno mišljenje, jer više nemam gđe! Moj sin je sada napunio 6 godina, ali od njegove 2ge godine on ima problema sa disanjem, kada dobije gripu. Inače rođen je u Australiji, i živimo u Australiji ali ljekari su jako nemarni. Nakon prvog hitnog odlaska ljekaru, rekli su mi da ima astmu i da mora da ima inhalator ili pumpicu. No međutim to njemu tako traje 3-4 dana i nestane i opet se pojavi nakon nekoliko mjeseci ili čak nekada nikako tokom cjele godine. Ali svaki put su mu rekli da ima astmu. No međutim ja sam počela da tražim specijalistu i dr. mi je rekao da ima ogromne krajnike, koje treba hitno izvaditi i da nema astmu nikako. Ja sam ga stavila na listu čekanja za operaciju ali su ovdje jako nemarni za bilo sto. No međutim moje pitanje je, zašto svaki put kada dobije temperaturu i gripu, ne mora značiti da ima kašalj ili ne, ali on tada dobije problema sa disanjem, gdje je disanje jako kratko i brzo, i srce mu jako puno lupa, kao da konstantno trči? I njegov stomak se toliko nadima i spušta kada diše, da je za nevjerovati. Jako me brine jer moram da presjedim pored njega 24 sata na dan, jer je disanje jako strašno a ne bi više željela da ga trujem ljekovima za astmu ako nije astma (asma).
    Unapred zahvalna, Jasminka

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vrlo je moguće da Vaše dete ima izrazaito uvećane krajnike zbog čega se javlja i otežano disanje. Ipak ima elemenata i za vrstu alergijskog resagovanja. Neophodno je da sa orl specijalistom dogovorite operaciju krajnika, kao i da odaberete specijalistu pulmologa koji će dete pratiti. Kako ćete to organizovati u Australiji ne znam. Svakako mu možete davati sir claritine nekoliko meseci kao prevenciju hipersenzitivne reakcije
      Pozdrav.