Poštovanje,
    Molim Vas doktore da mi odgovotite na moje pitanje: imam 16 god. sina koji je do pred godinu dana bio jako aktivan, vedrog duha. Počeo je da mi se žali da mu noge trnu od karlice na dole i da ima neke male grudvice na preponama. Napipala sam čvorčić kao zrno graška na desnom preponu, da bi se za neceli mesec pojavio još jedan... I tako i na levom preponu. Kasnije je počeo da se žali na steganje u grudnom košu, bol u rukama i ispod pazuha nervozno češanje, da bi videla da ima isto tako male čvorčiće i pod pazuha; pa čvorci na tilu, pod vrat... Prehladio se pa odjednom mu se usta napunila sa aftama, na nepcima pojavile su se isto afte, bolele su ga zubi tako da nije mogao da jede. Bili smo na kontrola krvi ali tamo su mi rekli da mu je krv dobra, sedimentacija mirna, imunitet je jako opao pa da je zbog toga moguće da se često prehlađuje. Dali su mu linkocin jer je prijavio penicilinsku alergiju pa mu se stanje poboljšalo. Moj sin neće da ide na detaljnije pretrage jer se plaši da mu slučajno ne prave biopsiju kako je u jednom slučaju rekao lekar (a iskreno rečeno i ja se bojim toga). Molim Vas da mi kažete da li može da se nekako stabilizuje ovakvo stanje organizma kod mog sina. Samo moram da Vam napomenem da je počeo da gubi na težini i da nema neki redovan način života; brže se zamara, mnogo hoće da spava... Ali doznala sam da je pre godinu dana probao marihuanu. Da li je možda uzrok i to na ovakvo stanje, jer se tešim da je adolescent pa da je normalno da mnogo spava itd... Molim Vas da mi kažete šta da radim i kako da lečim sina jer neće više da ide po bolnicama.
    S velikom zahvalnošću, Suzana

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Iz Vašeg teksta shvatila sam da vi u stvari niste završili ispitivanje i niste baš voljni da u tome sarađujete. Ipak svom sinu ne možete da pomognete ukolko se ne uradi detaljna obrada kod infektologa i reumatologa. Po tegobama ima elemenata za vrlo ozbiljne probleme
      Pozdrav.