Poštovani,
    Imam bebu od 2 meseca, a pre mesec dana su se pojavile sitne bubuljicice praćene crvenilom i koža bebe je bila gotovo kao šmirgla papir. Kada sam odvela dete lekaru rekla je da je to blagi oblik ekcema i dala hidrokortizon koji smo mazali 5 dana. Posle th. koža je bila odlična ali čim smo prestali bukvalno sutradan se to sve ponovo pojavilo ali ovaj put bez crvenila. Samo da napomenem da je bebi ekcem zahvatio celo lice, ramena i poprsje. Potom smo dete opet odveli kod doktorke pa je onda dala pantexol mast koja mu čini mi se još više suši kožu i ona mu se još više peruta tako da sam prestala posle dva dana mazanja jer koža ne izgleda uopšte dobro. Mnogo sam zabrinuta i ne znam kako da pomognem bebi. I da - izbacila sam iz ishrane skoro sve što bi moglo da izazove alergiju kod bebe - mleko, jaja, citrusno voće, orahe, kikiriki... I još dosta toga... Molim Vas za savet.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Neonatalni ekcem je poremećaj imuniteta i ne može se lečiti isključivo tretiranjem kože spolja, posebno nije dozvoljena dugotrajna primena kortiko preparata. Bebu isključivo dojite i dajte joj sir claritine 2,5 ml svakog dana. Neophodno je da bebu prati pedijatar imunolog.
      Pozdrav.