Poštovani doktore,
    Moj dete ima 7 god. od svoje 5 god. na svokom mesecu ima anginu lacunaris. Što sam mogla da primetim kad se znoji on se prehladi i dobije anginu. Neki pedijatar kaže da treba da se operiše neki mi kažu da je prolazno, ja kao majka mnogo sam stresirana što stalno treba dati antibiotik amoksiklav ile inekcije. Molim Vas, šta mi vi preporučujete da uradim sa detetom i da li je veliki rizik što stalno uzima antibiotik?
    Mnogo Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je kod Vašeg deteta uraditi dopunska imunloška i bakteriološka ispitivanja pre donošenja odluke o operaciji krajnika. Javite se u IMD Novi Beograd (doc. Pašić) ili dečija klinika KC Niš (prof. Vojinović).
      Pozdrav.