Poštovani,
    mom sinu (6. godina) je konstatovana dijagnoza synovitis transitoria coxae dex. i terapija mirovanje 5 do 7 dana, a uzrok za sinovitis je najverovatnije vakcina (koju primaju svi predškolci) koju je dobio pre 7 dana. On šepa pri hodu i gotovo da ne može da se osloni na desnu nogu. Mene zanima da li je mirovanje dovoljna terapija i da li može da dođe do neželjenih komplikacija kasnije?

    Odgovoreno: 11. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Teško da je vakcina uzrok tegoba koje opisujete. Mirovanje nije dovoljno već je za ove situacije neophodna i terapija lekovima kako se ne bi ponavljale. Najbolje da se javite u reumatološku ambulantu koju ja vodim u Dečijoj klinici KC Niš ponedeljkom i četvrtkom sa analizma jer je dopunski pregled neophodan