Mojem dijetetu je dijagnosticirana egzostoza na lijevom rebru. Bili smo u onkološkoj ambulanti. Vađena mu krv sve ok. Naručeni za tri mjeseca ponovno doktorica je samo rekla da je potrebno praćenje. Molim da mi detaljnije objasnite o egzostozama? Da li se to može razviti u nešto ozbiljnije?
    Zabrinuta mama

    Odgovoreno: 11. 04. 2009.
    • Poštovana,
      egzostoze su najčešće benigni izraštaji na kostima i često su nasledni. Vrlo retko daju sekundarne maligne komplikacije, ali mnogo češće lokalne mehaničke. Najbolje će biti da Vaše dete prati dečiji ortoped i utvrdi ima li egzostoza i na drugim lokalizacijama