Mene interesuje u koje vreme obicno rastu petice zubi?Imam cerku koja  ima 20 meseci i sve mi lici da pocinju problemi sa zubima.Postala je  nervoznija a sinoc sam joj dala Paracetamol i posle pola sata je zaspala  i spavala je 13 sati nocas.Inace kod nje kada joj rastu zubi javlja se  kasalj i ponekad povrati.I tako svaki zub.Da li je Paracetamol stetan?

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.

    • Postovana  U tom uzrastu sigurno ne mogu da nicu petice. Nicanje zuba moze biti  praceno nervozom deteta, povecanom salivacijom, redje povisenjem  temperature do 37,5. Druge tegobe obicno nisu vezane za nicanje zuba. Nije  uputno iz ovog razloga da bebi dajete paracetamol bolje je desni mazati  rastvorima sa anestezinom koji se mogu kupiti u apoteci.  Ass Prof Jelena Vojinovic