Poštovani, imam sina od 8 godina. Stolicu je od rođenja imao redovnu, nikad tvrdu. Pre 10 dana smo primetili krv na (ne \'U\') njegovoj stolici i odmah se obratili gastrologu. Doktor ga je pregledao, konstatovao da nema hemoroide, prepisao Faktu mast i naglasio da kontrolišemo stolicu svakodnevno. Pre 3 dana a i danas je ponovo imao vrlo malo krvi, ali smo primetili i sluz zajedno sa krvlju. Gastrolog je rekao da ako se krvarenje nastavi  izvršimo snimanje debelog creva.
    Iskreno, malo smo skeptici po pitanju ovakve dijagnoze pa Vas molimo za pomoć.
    Šta nam valja činiti?
    Unapred zahvalni, porodica Petković iz Niša.

    Odgovoreno: 27. 03. 2009.
    • Neophodno je da prvo uradite kompletene testove na parazite i infekcije u crevima, dopunske laboratorijske analize i ispitivanja (ultrazvučna i druga snimanja), pa tek onda se radi i kolonoskopija ukoliko je neophodno.