Poštovani,
    interesuje me da li ekcem može da se izliječi?
    U pitanju je muško dijete, starosti 2,5 godine! Ekcem se prvi put pojavio kad je imao 1,5 godinu. Javllja se na šakama, nogicama, a sada i na rukama. Za vrijeme ljeta se bio povukao, međutim već poslije mjesec dana opet se pojavio!
    Moljm Vas da mi kažete da li postoji neka krema, a da nije kortikosteroidna, koja bi mogla da mu pomogne?
    Unaprijed hvala!!!

    Odgovoreno: 27. 03. 2009.
    • Za lečenje ekcema neophodno je primenjivati antialergijsku dijetu i dugotrajno detetu davati antihistaminske lekove.
      Kortiko preparati za mazanje se ne preporučuju već samo neutralne kreme.
      Sa uzrastom tegobe se mogu povući kod neke dece.