Mojoj bebi je pre mesec dana operisana cista na jajniku. Na kontrolnom pregledu pogledali su i ultra zvuk mozga i evo šta je dr. napisala: "Komorski sistem je fižioloskih dimenzija. U oba pleksusa su suspektne cisticne promene. Pulzacije krvnih sudova su odgovarajuće. U moždanom parenhimu se ne zapažaju patološke promene.
    Dg.Cystis pl.ch bil.suspekta.
    Molim v
    Vas za Vaše mišljenje.
    Unapred zahvalna mama Jelena

    Odgovoreno: 27. 03. 2009.
    • Opisan ultrazvučni nalaz može biti prolazan i bez značaja, ali zahteva praćenje, posebno dečijeg neurologa a pre svega zbog mogućnosti postojanja urođenog poremećaja sa pojavom cističnih promena na većem broju organa.