Imam ćerku od 13.5 godina. Primetila sam da joj drhte ruke kod nekih preciznijih radnji (pisanje, stavljanje naočara, sipanje soka u čašu ....). Kao manja imala je česte bronhitise i nakon uzimanja Spalmotil sirupa ruke su joj se tresle. Po prelasku na Ventolin pumpicu to se smanjilo i proredilo. Već više od godinu dana nije imala opstrukcije niti koristila lekove. Da li je drhtanje povezano sa tim i kom specijalisti bi trebalo da se obratim po tom pitanju? Napominjem da je vrlo osetljiva i da joj to drhtanje samo jos više povećava uznemirenost i nesigurnost koja je vrlo izražena.
    Unapred zahvalna mama

    Odgovoreno: 27. 03. 2009.
    • Odvedite devojčicu kod neurologa koji će utvrditi, da li postoje nasledni ili stečeni neurološki razlozi za ove tegobe.
      Pored toga potrebno je da devojčicu pregleda i dečiji endokrinolog i ispita tireoidnu žlezdu.