Moj sin ima 4. godine i problem sa gutanjem. Sa njim je sve u redu fizički. Pedijatar mi je rekao da sam mu prenijela strah od gušenja hranom, tj. komadićima. Jede isključivo miksano, čim osjeti mrvicu u ustima, dobija nagon za povraćanje.
    Ne ide u vrtić. Druži se dosta sa djecom, ali neće ni keks da zagrize.
    Da li je to psihicki problem sa gutanjem?
    Gdje da potražim pomoć?
    Unaprijed zahvalna J.M.

    Odgovoreno: 27. 03. 2009.
    • Vaše dete mora prvo pregledati dečiji neurolog da isključi neurološke razloge za ovaj problem, zatim dečji gastroenterolog, a tek zatim dečiji psihijatar, ukoliko nema organskih problema.