Poštovana
    imam bebe, blizance od 2 meseca. Na rođenju je jednoj otkriven  sistolni šum i zakazana kontrola za 2 meseca.
    Dijagnoza sa kontrole je :"Stenosis et insuffitentio arteriae pulmonalis DAP in oclusionem Chorda aberans".
    Arterija pulmonalis na anulusu : 7mm, kuspisi zadebljali, slabije pokretni, preko valvule se registruje ubrzan turbulentan protok, max PG oko 40mmHg. Ujedno se registruje i mlaz regurgitacije semikvantifikovan kao + 2st.. trunkus promera 8mm, grane 4mm.
    Molim da mi pojasnite, kakvo je to oboljenje, kako se leči i kada s obzirom da  beba ima 2 meseca.
    Unapred hvala!