Molim vas za mišljenje u vezi analize krvi moje cerke koja ima devet  meseci.Vrednosti koje me malo plaše u odnosu na date referentne  vrednosti su: LYM% 68.2, GRAN% 25.9, LYM 6.5, MCV 72, MCH 24. Vrednosti  leukocita su 9.5,GRAN 2.4, MID% 5.9, MID 0.6, a i ostale vrednosti  analize su u granicama referentnih vrednosti(RBC, HGB, HCT...). Sta nam  sve pokazuju vrednosti leukocitarne formule i da li su vrednosti za decu  razlišite u odnosu na odrasle? zbunjena mama koja zeli da ima odgovor na  sva pitanja za svoje dete! Hvala Vam!

    Odgovoreno: 20. 01. 2008.

    • Postovana  Za decu je karakteristicno da imaju veci broj limfocita u odnosu na  granulocite, posebno ukoliko se predhodno bili u nekoj virusnoj infekciji.  rezultati koje ste dostavili su u fizioloskim okvirima za deciji uzrast  Ass Prof Jelena Vojinovic