Postovana Dr. Vojinovic,   Moj sin (3,5 god) ima povecane leukocite 16.4. Vrednosti hemoglobina:  129, Eritrocita 4.20. PLT =277. Dete mi se dobro oseca, lepo jede, a  krvnu sliku sam odradila rutinski posto praktikujem da je proveram 2  puta godisnje.   Mozete li mi dati neko objasnjenje zasto su mu toliko povecani leukociti  i dali ima potrebe da odredim neke dodatne analize?   Zabrinuta majka

    Odgovoreno: 12. 01. 2008.
    •  Postovana  Jedan laboratorijski rezultat ne znaci nista i moze biti posledica  trenutne infekcije koju Vi i ne primecujete. Ponovite laboratorijski nalaz  krvne slike kada je dete potpuno zdravo. Verovatno nema nikakvih razloga  za brigu, deca uobicajeno imaju veci broj leukocita nego odrasli.  Ass Prof Jelena Vojinovic