Molim vas za misljenje u vezi sa tecnim talkom i talkom sa  anestezinom.Cerka ima 4 godine i ovo joj je vec 4 dan Ovcijih  boginja.Ima ih U ogromnom broju i vec 2 noci nespava uopste.Koji puder  koristiti da smanjim svrab i da li mogu koristiti jednu vrstu talka u  svim fazama boginja.Takodje me interesuje da li je normalno da sada  posle izbijanja svih boginja dobije temperaturu 38C.Sta dati za  temperaturu i do kojeg stepena je normalna temperatura. Posto se zali na  bol u usnoj duplji pretpostavljam da i tu ima boginja pa mi molim vas  preporucite neko dezinfekciono sredstvo.

    Odgovoreno: 12. 01. 2008.
    • Postovana  Promene po kozi mozete tretirati tzv. krecnim mlekom koje se kupuje u  apotekama (preparat sa anestezinom). Sto se temperature tice ona obicno  traje do 5 dana u vreme izbijanja ospe ali nekad moze trajati i duze ili  se radi o pridruzenoj infekciji. Ukoliko je to slucaj javite se svom  pedijatru  Ass Prof Jelena Vojinovic