Poštovana Dr. Jelena,  Lečen sam od reumatskog artritisa na reumatologiji u Niškoj Banji, ali i  dalje imam bolove u kolenu, stopalima i šakama.. Od lekova uzimam  Pronizon i Dikolofenak duo. Čuo sam da postoje neke nove metode u  lečenju, ali se ne mogu primeniti kod mene, jer bolujem od bradikardije  i angine pektoris (sa ovom dijagnozom se ne slaže jedan kardiolog).  Šta mi preporučujete kao terapiju?  S poštovanjem

    Odgovoreno: 12. 01. 2008.
    • Postovani  Pretpostavljam da se radi o reumatoidnom artritisu ali mi je neobicno da  osim Diklofenaka do sada niste dobili i nekli od standardnih bolest  modifikujucih lekova (poput metotreksata) koji se obicno ukljucuju u  terapiju kada se artritis odrzava i posle tri meseca terapije. Ovaj lek  nije kontraindikovankod srcanih tegoba koje opisujete. Ni biloski lekovi  (poput Enbrela) nisu kontraindikovani kod Vas.   Ass Prof Jelena Vojinovic  Dept of Pediatric Rheumatology  Clinical Center, Faculty of Medicine Nis Serbia  Bul dr Zoran Djindjic 48 18 000 Nis Serbia  fax/phone: +38118231550