Postovanje, Recite mi koja je rektalna temperatura normalna za bebu od 9 meseci i od koliko se skida? I recite mi dali za slinav nosic treba da se primene neke kapi ili je dovoljan fizioloski rastvor Unapred Hvala

    Odgovoreno: 17. 03. 2007.
    • Postovana, Temperatura merena rektalno uveka je za 0,5 stepeni visa od one merene pod pazuhom, sto znaci da je dete bez temperature ukoliko je rektalna temperatura do 37,5C. Samo temperatura preko 38,5 zasluzuje primenu postupaka za skidanje temeperature. Za slinav nosic obicno je dovoljan fizioloski rastvor, ali kod obimnije sekrecije iz nosa moze se davati 0,3% rastvor efedrina.