Mozete li mi reci nesto o napodu slepog creva kod dece.Koji su prvi znaci,da je upitanju slepo crevo. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 03. 2007.

    • Postovani Upala slepog creva ili apendicitis obocno se javlja kod dece posle druge godine zivota i manifestuje se pojavom bolova u stomaku (u predelu pupka isa donje desne strane stomaka), povracanjem, izostankom stolica i gasova i visokom telesnom temeperaturom (razlika rektalne i aksilarne temperature vise od 1 C). Ipak o prisustvu ovog oboljenja mora da odluci deciji hirurg jer se radi o hitnoj hiruskoj indikaciji.