Postovana dotorko Vojinovic,   moj sin je star 2 godine. Nas problem je cesta upala oba uha. Ove  godine, tj. tokom detetove druge godine 6 puta smo lecili upalu oba uha.  Naravno, svaka terapija pocne sa Panklavom, pa se nastavi nekad  Eritromicinom,ali se uvek zavrsi primanjem Longacefa. Terapija uglavnom  traje po mesec dana i dete je sve vreme pod antibioticima. Svako nocno  budjenje deteta vec znamo sta znaci. Od skora smo poceli i prvatno dete  da vodimo kod usnog lekara. I sada je na lecenju od pomenute bolesti, a  data terapija je sledeca: 10 dana Panklava, a zatim 20 dana Aeriusa i  Mucodina. Poslednji put su nam predlozili operaciju krajnika. Molim za  savet i Vase misljenje.   Unapred zahvalna mama.

    Odgovoreno: 29. 12. 2007.
    • Postovana  neophodno je da se posvetite ovom problemu. Prvo trebalo bi utvrditi dali  Vas sin ima neki oblik imunodeficijencije (verovatno IgA deficit) a pored  ovoga, doduse retko u tako malom uzrastu, ali kod Vas ocigledno za to  postoje indikacije, savetuje se rano uklanjanje terceg krajnika zbog  preteceg ostecenja sluha  Ass Prof Jelena Vojinovic  Dept of Pediatric Rheumatology  Clinical Center, Faculty of Medicine Nis Serbia  Bul dr Zoran Djindjic 48 18 000 Nis Serbia  fax/phone: +38118231550