Postovana doktorko,  sinoc sam primetila kod sina (4.5 godine) u toku tusiranja malo  zadebljanje iznad desne prepone, moglo se napipati i kao mala oteklina  (loptica).  Nismo panicili i ne odosmo odmah jutros pedijatru, jer se dete ne zali  na bol. U poslednja tri dana je par puta rekao da ga pece kada piski.  Malo mu je curio nosic ovih dana, ali nista ozbiljnije od druge dece iz  okruzenja (zima i skoro svima cure nosici!)  Da li ovo ukazuje na kilu ili moze biti sta drugo?  (Inace kilu je imao moj brat i moja tetka!)  Da li smo pogresili sto ga odmah jutros ne odvedosmo pedijatru?  Hvala na odgovoru.  S postovanjem,

    Odgovoreno: 27. 12. 2007.
    • Postovana  Ne mogu da garantujem da ste odlican dijagnosticar ali moguce da ste blizu  dijagnoze. Nema razloga za paniku ali najbolje ce biti da odnesete urin na  pregled jer moze da se radi o urinarnoj infekciji sa pojavom reaktivne  zlezde u invinumu, kao i da dete pregleda deciji hirurg jer moze da se  radi o o hidrocel;i ili invinalnoj kili. Ukoliko nema bolova a radi se o  kili verovatno nije ukljestenje u pitanju te nema razloga za paniku  Ass Prof Jelena Vojinovic  Dept of Pediatric Rheumatology  Clinical Center, Faculty of Medicine Nis Serbia  Bul dr Zoran Djindjic 48 18 000 Nis Serbia  fax/phone: +38118231550