Poštovana,
    imam nekoliko pitanja za vas. 1.Da li bi mogli da mi preporučite dobrog dečjeg gastroenterologa u Novom Sadu? Devojčica od 13 meseci ima problem sa kilažom mada sve jede-meso,ribu,povrće,voće,mlečne proizvode sem mleka). Rođena je sa 2kg820g.Isključivo sam je dojila do 5,5 meseci načon čega sam prešla na dohranu. Sa 12 meseci i 10 dana imala je 7.5kg. Bila je malo i bolesna tih dana (temperatura,začepljen nosić-pedijatar kaže da je uzrok bio najverovatnije virus). Devojčica je vesela i lepo jede pa me je veoma iznenadila njena kilaža. Da li je moguće da je virus kriv? Ne bira kad jede već jede sve(voće,povrće,meso,ribu,žitarice,jaje,džigericu,mlečne proizvode-sem mleka). 2. Iza desnog uha (tačnije ispod resice) primetili smo (pre 3-4 meseca) malu kuglicu veličine zrna graška čija se veličina ne menja. Oseti se pod prstima a vidi tek kad istegne vrat.Šta bi to moglo biti? Pitali smo pedijatra-rečeno nam je da to nije ništa strašno,da ne brinemo samo će se povući. Bez ikakvog objašnjenja. Žalosno je to što su doktori u gradu u kom ja živim veoma nesavesni i uopšte ne ulivaju poverenje. Normalno je da smo mi kao roditelji zabrinuti za svoju decu a strašno je kad nemaš kome da se obratiš za pomoć.
     Unapred hvala!

    Odgovoreno: 14. 02. 2009.
    • Postovana Tacno je da Vasse dete ima malu telesnu tezinu ukoliko se pravilno hrani kako kazete. Nista niste rekli o njenim stolicama (koliko ih ima u toku dana i kakve su). Promena navratu je verovatno limfna zlezdica koja je zaostala nakon neke ranije virusne infekcije.