Interesuje me da li je JIA kod dece izlečiva jer imam ćerku od sedam godina kojoj je ta dijagnoza postavljena sa 18.meseci. Trenutno je u remisiji, ne pije lekove. Moje pitanje je da li postoji mogućnost pogoršanja ili pak ta bolest kod dece vremenom nestane? Molim Vas odgovor.

    Odgovoreno: 09. 02. 2009.
    • Postovana JIA je hronicna autoimunska bolest a lecenje i prognoza zavise od tipa bolesti. Obzirom da sam po uzoj specijalnosti deciji reumatolog, neophodno je da mi posaljete vise podataka da bih mogla precizno da Vam odgovorim ili se javite u Deciju kliniku KC Nis