Poštovana doktorka,
    sve pohvale za ovaj sajt. I ranije sam postavljala pitanja i prezadovoljna sam brzinom odgovora. Ovog puta imam dilemu oko dohrane. Moj sin za par dana puni 6 meseci. Isključivo je dojen. Nedavno smo polako počeli da uvodimo nemlečnu hranu. Krenuli smo sa pirinčanim pahuljicama i probali ponešto od povrća. Šargarepa mu se jako sviđa kao i sve kombinacije sa njom a ostalim namirnicama baš i nije oduševljen. Čula sam da se ne preporučuje prečesto davanje šargarepe zbog beta karotena i mogućnosti pojave žutila kod bebe. Šta znači to prečesto? Takođe sam čula da su neka deca sklonija pojavi žutila zbog šargarepe dok druga nisu a pošto je moj sin imao žutilo dva meseca po rođenju da li to može značiti da je on skloniji??? Da li ovo važi samo za šargarepu ili i za još neko voće ili povrće? I kako po Vašem mišljenju treba da izgleda jelovnik šestomesečne bebe??
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Postovana Sargarepa nije jedino povrce. Moze se davati 2 do 3 puta u toku nedelje u umerenim kolicinama i kombinaciji sa drugim povrcem. Detaljno i ishrani sestomesecne bebe ipak morate porazgovarati sa svojim pedijatrom u savetovalistu