Molim Vas da mi ogovorite na sledeće. Željela bih da znam za šta se odlučiti izmedju dve preporuke. Naime, radi se o dječaku koji uskoro puni dve godine a od rodjenja ima začepljen suzni kanal. Na prošloj kontroli dr nam je rekao da je kanal prohodan ali oko i dalje na pritisak izbacuje gust sekret. Molim Vas da mi pomognete oko donošenja odluke, napominjem da sam prošla kroz pakao zbog ove bezazlene situacije, kako mnogi kažu. Imamo opciju da djetetu ugrade silikonsku cijevčicu u oko ili da operativnim putem probijemo kanal ili eventualno da sve prepustimo vremenu i da čekamo da dijete još malo poraste. Ako pročitate ovo pitanje kažite mi ime najpovjerljivije očne klinike i Beogradu. Mi smo inače iz Banjaluke a ovdje kod nas takve zahvate ne rade do navršene sedme godine života. Hvala u svakom slučaju i još jednom molim za odgovor...

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Postovana Kod kompletne zapusenosti ocno-nosnog kanala neophodno je operativno resenje. Cekanje do sedme godine je kasno. Kakvo operativno resenje je najbolje odlucice oftamolog Ocne klinike KC Beograd ili Nis ukoliko odlucite da dovedete dete