Dobar dan!
    Moja ćerka sad ima 5g. a od njenih 7 mjeseci je ustanovljeno da ona ima VUR desno je 1 a lijevo 0 a bilo je desno 3 a lijevo 2 ( to je jedan reflux znači mokraću ne izmokrava jedan dio se vraća u bubrege. Moja Sara već pola godine pije antibiotike ja kao majka se brinem jel i antibiotici nisu baš zdravi pa ja ponekad na svoj rizik ne dajem mada ona posle nekog vremena dobije upalu mokraćnih kanala.
    molim Vas da mi odgovorite da li je potrebno nešto uraditi ili da dalje nastavim sa antibiotikom
    Pozdrav
    Biljana

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Postovana Obavezno potpuno postujte savet o doziranju i davanju antibiotika jer u suprotnom rizikujete pojavu teskih bubreznih ostecenja kod deteta. Pedijatri u ovim situacijama znaju kako da doziraju antibiotika a da oni ne ispolje nikakvo toksicno delovanje