Moja sestričina ima 3 godine, sa ne punih par meseci pri njenom rodjenju otkriveno je da ima deficit enzima alfa-1-antitripsina na dečijoj klinici u Tiršovoj. Terapija koju pije već 3 godine su vitamini (AD kapi, E ) i venski svaki mesec prima vitamin K. Naravno strogo prepisana ishrana (bez masnoća životinjskih, mlečnih, tj zasićenih masti). Svi ukućani i ja smo dobro obavešteni o njenom deficitu i 3 godine se strogo pridržavamo saveta lekara. Njeni rezultati su i dalje jako loši, a ona izgleda prelepo i dobre je visine i težine ( klinička slika je dobra ). Svaka tri meseca dolazi na kontrolu u Tiršovoj. Tako da je juče bila na redovnoj kontroli i prof.dokto. joj je prepisao da počne da pije FENOBARBITON. S obzirom da znam za šta služe lekovi iz ove grupe i da ne smeju da ih piju osobe sa insufincijencijom jetre.
    MOLIM ZA STRUČNU POMOĆ ILI PREPORUKU DA SE NEKOM OBRATIMO ILI PAK IMA LI NEKO KO SE BORI SA OVIM PROBLEMOM.
    UNAPRED ZAHVALNA,
    JELENA MIHAJLOVIĆ

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Postovana Prof Perisic kod koga se verovatno vec lecite u Tirsovoj jedan je od najboljih strucnjaka za ovu oblast te nema razloga da trazite drugoga. sto se leka tice treba da ga uzimate jer on nije toksican za jetru vec ima osobinu da stimulise pojedine enzime jetre sto je verovatno i bio razlog za njegovo uvodjenje u terapiju