Hvala Vam puno na odgovoru, ali kažite mi da li moje dete sada može da primi Pentaxim ako je imalo reskciju na Di Te Per jer sam ja shvatila neurologa da ne može, jer sadrži komponentu protiv pertusisa? Zašto mi dr pedijatar u DZ nije rekla za Pentaxim, nisam znala za tu vakcinu, jer nemam malu decu u okruženju? Tek u bolnici sam shvatila da svi roditelji kupuju tu vakcinu. Ako postoji izbor, zar nije pedijatar dužan da me obavesti, jer ne mogu roditelji sve da znaju, a i ako je potrebno da roditelj sve zna, da ide na internet stalno, da zove ostale roditelje, da plaća privatno konsultacije...čemu onda lekari pedijatri u DZ? I za šta primaju plate? Kako da odlažem redovnu vakcinaciju do susreta sa neurologom 6.03. a vakcinacija je zakazana za 4.02, da li to ništa ne škodi ako se odloži? Tada nam je zakazan EEG(6.03.) Kažite mi šta da pratim u ponašanju bebe da bih bila sigurna da nema posledica reakcije na vakcinu? Velika je sramota što mi se posle svega oko vakcine desilo da pedijatar pred nama, roditeljima besno govori o tome kako ona neće da radi za "bednu" platu koju prima u DZ Zvezdara i da mora "roditelje"da "nauči" da ne mogu da dolaze na pregled "tako kasno"-a bilo je 11:30 a radno vreme je do 13h. Pritom svako dete ima svojih "dugih" 5 min, sa sve skidanjem stvari sa tim istim pedijatrom, sve je kao na poktetnoj traci.. Mislim da su u celoj priči razmaženi doktori (naravno ima izuzetaka, svaka im čast) u DZ, a ne roditelji, a i mislim da ta plata i nije tako "bedna". Ako i jeste niko ih ne "drži" pa neka idu kod nekog privatnika da vide kako se tamo radi, koje je radno vreme, koliko se pacijenata pregleda, radi se vikendom i za vreme praznika, mora se uvek biti dostupan, ljubaznost mora biti na visokom nivou, zakazuju se pregledi u minut...Dala bih im da probaju tu varijantu pa da odluče gde im je bolje pa bi znali da cene svoje radno mesto za koje bi neko ko radi kod privatnika sve dao!
    Izvinite što sam bila opširna, ali morala sam...
    Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Postovana Medicinske savete na ovom sajtu daju Vam lekari specijalisti profesori fakulteta besplatno tj. volonterski. Dakle zamolila bih Vas da priedbe koje imate na lekare uputite na pravo mesto_ zastitniku pacijentovih prava koji postoji u svakoj ustanovi. Sto se pitanja tice: Vase dete moze da nastavi vakcinaciju Pentaxim-om ukoliko to odobri neurolog na osnovu EEG nalaza. Vreme revakcinacije moze se pomeriti do 45 dana