Poštovana,
    Moja ćerka u februaru puni 7 godina, krajem oktobra prošle godine pojavio nam se čmičak u oku i osip oko usta, data nam je terapija i Palitreks zbog sumnje na Stafilokoku i uradili smo bris grla i nosa s tim da grlo nije bilo crveno. U nosu smo imali Stafilokoku koja je bila osetljiva na Palitreks, Ceftazidim i Cefazolin. A u grlu Pseudomonas aeruginosu koja je bila osetljiva na Amikacin, Gentamicin, Imipenem, Tazobactam, Ceftazidim i Ciprofloxacin. Posle deset dana Palitreksa uradeli smo opet bris grla i nosa, Cmicak i osip smo izlecili ali bakterije su i dalje bile tu, grlo je sada bilo crveno ali nista jako. Dobili smo i 5 Gentamicina zbog Bakterije u grlu. I opet smo uradili bris. Ništa se nije promenilo. Dali smo krv Hemoglobin 131, Leukociti 8,9, Trombociti 330, Neufrolini-seg 0,52, Limfociti 0,38, Monociti 0,10 tj. sve je bilo u normali. Grlo je i dalje bilo blago crveno. Svo vreme dete nije imalo temperaturu i u toku dana se zakašljavalo po par na dan puta kao da ima nešto da iskašlje, na plućima ništa. Urinokulturu smo bili proverili mesec dana pre toga i bio je negativan rezultat. Pila je još pet dana Cefzil i dete je dobrog opšteg stanja. Dete zadnje tri godine jednom godišnje zimi ima upalu mokraćnih puteva s tim da samo prve godine smo imali temperaturu i sa inekcijama smo to izlečili, zadnje dve godine kaže simptome i Palitreksom i bez temperature to izlečimo. Od 5 godine su nam se uvećali krajnici ali dosad nismo imali gnojnu anginu i nekih 4 do 5 puta godišnje smo bolesni. Injekcije smo prvi put primali sa 3 godine i možda ih jednom ili nijednom godišnje ne primamo. Dete od tada tj. vež novembra nije pilo antibiotik i nije bilo bolesno, radi preventive dala sam joj jednu bočicu propolisa. Pre par dana smo počeli da pijemo Ekomer isto radi prevencije, medjutim logoped nam je tražio da uradimo bris grla i bakterije su i dalje tu.
    Interesuje me Vaše mišljenje u vezi bakterija naročito ove u grlu.
    Unapred hvala.