Poštovanje,
    Ćerkica mi je stara pet godina i dobila je grip, lekar mi je rekao da se radi o gripu tipa influencia. Već pet dana ima temperaturu od 38.5 do 39.8.
    Zato Vas molim recite mi da li je to normalno? Od lekova je dobila za temperaturu ALGIFOR i protiv kašlja CALMESIN-MEPHA i to je sve. Malo je izgubila na kilaži i nema apetita. Molim Vas recite mi koliko dugo traje oporavak i da li postoje neke posledice od tog tipa gripa.
    Unapred hvala!
     S`poštovanjem,
    Petronijević Rade

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Postovani Gripozna infekcija obicno traje do nedelju dana i pracena je temperaturom, slinavljemnjem, kasljem i sl. Ukoliko nema drugih komplikacija dovoljno je pojenje toplim napicima i lekovi protiv temperature, ukoliko se tegobe pogorsavaju ili odrzavaju neophodni su dopunski pregledi i lekovi