Zanima me kod deteta od 2 god. koliki hemoglobin treba da bude? Moj sin ima anemiju od rodjenja. hgb mu varira od 94 do 123. Zanima me da li treba još neke nalaze uraditi da se vidi uzrok i da li aminokiseline i folnu treba ispitati? Da li rezerve gvoždja putem ferumleka štete organizmu? Dete ima 2 god.

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Postovana Vasem detetu ocigledno nedotaju meso i neki vitamini, te je najbolje da ishranu obogatite mesom (gvozdje iz obogacenog mleka nije dovoljno) kao i da ukljucite neki polivitaminski preparat sa vitaminima B grupe, C vitaminom i E vitaminom. Ukoliko to ne bude dovoljno javite se pedijatru hematologu