Poštovana,
    Postavila sam pitanje u vezi alergije i jako sam zahvalna na brzom odgovoru. Beba stara 8 meseci ima još jedan problem koji bi mogao biti uzrok zastoja u razvoju. Lečen je 2 puta od urinarne infekcije antibioticima, bila je bakterija E.Coli i Klebsiella spp. Do sada je ukupno 5 puta bio lečen antibioticima (upala uha, virusna infekcija,urinarne infekcije) Mišljenja sam da je to previše za tako malo dete i da nam pedijatar za svako malo prepisuje antibiotike pa me interesuje šta vi mislite o tome? Čitajuci pitanja i odgovore drugih roditelja uvidela sam da bi možda problem zastoja mogla biti candida (ima beli jezičak) i gasove, i da li je potrebno snimiti bubrege?
    Molim Vas za savet i uputu kako se trebamo ponašati!
    Unapred zahvalna zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 12. 01. 2009.
    • Postovana Obzirom na ponovljene urinarne infekcije pozeljno je uraditi ultrazvucni pregled bubrega i konsultovati se sa pedijatrom nefrologom. Ukoliko sumnjate na infekciju kandidom obavezno uradite mikoloski pregled stolice jer bi bila neophodna korekcija ishrane. Antibiotici su neophodni kada se dokaze prisustvo bakterijske infekcije.