Imam ucestao proliv 2 meseca stalno, isao sam kod doktora i dao mi je   uput   za bolnicu, u bolnici sam bio 6 dana na snimanjima   (irigografija,ultrazvuk)   nisu mi nista pronasli rekli su mi da je sve u redu!Kuci imam po 5 ili 6   retkih stolica, nisu tecni, ali retki!!!Kada idem u skolu ujutro salno   imam   vise stolica kuci i u skoli, a kada idem u podne nemam sve mi je u redu!   Pio   sam linex i smectu,caj od kantariona, ali nema pomoci!Mislim da su mi   uzroci   od masnog jela i zime! Ujutro kada ustanem rano ja zaladnim u autobusu i   kuci i odma dobijem proliv, a u podne nista sve mi u redu, mozda zato sto   lezim u krevetu!Pozz

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Postovani  Ne verujem da su vase tegobe izazvane hladnocom. Ne znam koja Vam je  dijagnostike sve radjena ali potrebno je ispitati stolicu na gljivice  (kandidijaza moze davati takve tegobe), uzeti nekoliko koprokultura,  iskljuciti iz ishrane laktozu (mleko), kao i druge secere i gluten (zito,  ovas, jecam, raz) i pridrzavati se strogo dijete bez ovih namirnica. Kod  postojanja nepodnosljivosti na elemente iz hrane dijagnoza je moguca jedino  biopsijom i nekim specificnim seroloskim testovima. Dakle, javite se ponovo  gastrenterologu radi daljeg ispitivanja.