Moj sin ima parezu facijalis od kako se rodio,razlog neznamo niti nam iko   rekao.Bio je na klinici u Tiršovoj, u Beogradu oko godinu ipo   dana,oporavak   se javio u nekoj granici.Nismo mogli da nastavimo dalje posto više i nije   majka mogla da bude sa detetom a i imamo još jednog sina kući tako da bi   to   bilo teško.Prebacili smo se u rodnom gradu nakon 8 meseci pauze, i to je   krenulo da se oporavlja izuzetno u nekom periodu od 6 meseci.Terapiju   radimo   još uvek, ali imam utisak da su uzaludne,dete ima sada 3,5 godina i sami   neznamo dali to ima efekta da se nastavi, ili u nekom slučaju zna da bude   i   gore.Unapred hvala spoštovanjem

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Postovani  Nazolost pareza facijalisa nekada moze da ostavi trajne posledice.  Predpostavljam da je u Tirsovoj sagledana od strane neurologa i da je  psihomotorni razvoj deteta uredan tj. da se radi o izolovonom neuroloskom  poremecaju. Ukoliko to nije slucaj dete bi trebalo da sagleda deciji  neurolog i predlozi dalju terapiju.