Naša beba ima 13 meseci. Iz nosa joj je izolovana bakterija Haemofilus infl. Data je terapija u trajanju od 3 dana: Hemomicin sirup. Sada je zdrava.
    Obzirom da se ovaj lek izlučuje iz organizma 7 dana, zanima nas da li beba sme da primi MMR vakcinu posle tri dana od prestanka terapije?

    Odgovoreno: 10. 12. 2008.
    • Poštovana,
      nezavisno od antibiotika koji je uzimala, davanje bilo koje vakcine preporučuje se tek desetak dana po izlečenju neke predhodne infekcije, ako je postojala. MMR vakcina prima se od 13-tog do 18-tog meseca.