Postovana Dr Jelena     Moja devojcica od kad je rodzena skoro svaki mesec ili svaki drugi je   bolesna i pije antibiotike. Sada ima 4 godine iu septebru je posla u vrtic   pa je navukla neki virus pa dobila i upalu pluca sad je 2 dana bila u   vrtic   i dosla sa konjuktivitom upalam uva i tako to,napominjem da i kad smo je   cuvali kuci nije bilo bolje mozda ne tako ekstremno ali stalno je bila   bolesna. Imam i malu bebu pa me stra da i nju ne zarazimo .Moje pitanje je   dali postoje neki preparati za jacanje imuniteta mozete li nam nesto   preporuciti (svako jutro joj dajem zlicu meda vitamin c i b-complex)   neznam   kolko to pomaze.(cula sam nesto o spirulini sta vi mislite)   Molim vas pomagajte   Ocajna majka

    Odgovoreno: 16. 11. 2007.
    • Postovana  Prvo i osnovno- ne postoje specificna sredstva za jacanje imuniteta i  bespotrebno se finansijski i emotivno iscrpljujete. najbolje ce biti da se  jabite svom pedijatru imunologu jer se verovatno radi o nekom od oblika  nedostatka IgA (IgA deficijencija) i adenoidnim vegetacijama (III krajnik).  Ovo su problemi benigne prirode i ima ih svako 80-to dete. Sa uzrastom  tegobe i ucestale infekcije gornjih disajnih puteva nestaju.